| Osa numero | FZT855TC |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Transistorityyppi | NPN |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 5A |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 150V |
| Vce-kylläisyys (Max) @ Ib, Ic | 355mV @ 500mA, 5A |
| Nykyinen - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 1A, 5V |
| Teho - Max | 3W |
| Taajuus - Siirtyminen | 90MHz |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | TO-261-4, TO-261AA |
| Toimittajan laitepaketti | SOT-223 |
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 75V 4.5A SOT-223
Varastossa: 6000
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 10V 5A SOT-223
Varastossa: 5000
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 25V 5A SOT-223
Varastossa: 3000
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 40V 5A SOT-223
Varastossa: 19000
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 17.5V 5A SOT-223
Varastossa: 0
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 25V 5A SOT223
Varastossa: 0
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: TRANS NPN 40V 5A SOT223
Varastossa: 0