| Osa numero | AP1635SA |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| toiminto | Step-Down |
| Lähdön kokoonpano | Positive |
| topologia | Buck |
| Tulostyyppi | Adjustable |
| Lähdöiden määrä | 1 |
| Jännite - Tulo (min) | 2.2V |
| Jännite - Syöttö (maksimi) | 5V |
| Jännite - ulostulo (min / kiinteä) | 2V |
| Jännite - ulostulo (maksimi) | 5V |
| Nykyinen - lähtö | 1.2A |
| Taajuus - Kytkentä | 700kHz |
| Synkroninen tasasuuntaja | No |
| Käyttölämpötila | -25°C ~ 80°C (TA) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 8-SOP |