| Osa numero | 1N5259B-T |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Jännite - Zener (Nom) (Vz) | 39V |
| Toleranssi | ±5% |
| Teho - Max | 500mW |
| Impedanssi (maksimi) (Zzt) | 80 Ohm |
| Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr | 100µA @ 30V |
| Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos | 1.1V @ 200mA |
| Käyttölämpötila | -65°C ~ 200°C |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Toimittajan laitepaketti | DO-35 |
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC
Varastossa: 8000
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC
Varastossa: 8000
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC
Varastossa: 0
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC
Varastossa: 0
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC
Varastossa: 0
Valmistaja: Vishay Semiconductor Diodes Division
Kuvaus: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC
Varastossa: 0