| Osa numero | 2N918 |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Transistorityyppi | NPN |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 15V |
| Taajuus - Siirtyminen | 600MHz |
| Melu Kuva (dB Typ @ f) | 6dB @ 60kHz |
| Saada | - |
| Teho - Max | 200mW |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 3mA, 1V |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 50mA |
| Käyttölämpötila | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | TO-206AF, TO-72-4 Metal Can |
| Toimittajan laitepaketti | TO-72 |