| Osa numero | MCP47FVB01A2-E/ST |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Bittien määrä | 8 |
| D / A-muuntimien määrä | 1 |
| Asettumisaika | 6µs (Typ) |
| Tulostyyppi | Voltage - Buffered |
| Differentiaaliulostulo | No |
| Dataliitäntä | I²C |
| Viitetyyppi | External, Internal, Supply |
| Jännitesyöttö, analoginen | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Jännite, digitaalinen | 2.7 V ~ 5.5 V |
| INL / DNL (LSB) | ±0.1, ±0.0125 |
| Arkkitehtuuri | R-2R |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 125°C |
| Pakkaus / kotelo | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 8-TSSOP |
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 342
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 1508
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 0
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 0
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 0
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 0
Valmistaja: Microchip Technology
Kuvaus: IC DAC 8BIT
Varastossa: 0