| Osa numero | DAC08CS |
|---|---|
| Osan tila | Last Time Buy |
| Bittien määrä | 8 |
| D / A-muuntimien määrä | 1 |
| Asettumisaika | 150µs |
| Tulostyyppi | Current - Unbuffered |
| Differentiaaliulostulo | Yes |
| Dataliitäntä | Parallel |
| Viitetyyppi | External |
| Jännitesyöttö, analoginen | ±4.5 V ~ 18 V |
| Jännite, digitaalinen | 9 V ~ 36 V |
| INL / DNL (LSB) | - |
| Arkkitehtuuri | Multiplying DAC |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 85°C |
| Pakkaus / kotelo | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 16-SOIC |
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-DIP
Varastossa: 855
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC
Varastossa: 664
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC
Varastossa: 1904
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC
Varastossa: 10000
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC
Varastossa: 0
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC
Varastossa: 0
Valmistaja: Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions
Kuvaus: THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 4.8A
Varastossa: 4
Valmistaja: Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions
Kuvaus: THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 4.6A
Varastossa: 10