
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | WS0010A |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tamaño de rosca / tornillo / orificio | M2 |
| Diámetro - Interior | 0.093" (2.36mm) |
| Diámetro - Fuera | 0.195" (4.95mm) |
| Diámetro - hombro | 0.120" (3.05mm) |
| Espesor: general | 0.094" (2.39mm) 3/32" |
| Longitud: debajo de la cabeza | 0.063" (1.60mm) |
| Material | Nylon |