
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | CTCS0520B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Standard, Locking |
| Diámetro del paquete | 6.14" (156.00mm) |
| Longitud | 1.706' (520.00mm) |
| Anchura | 0.181" (4.60mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 100 lbs (45.36 kg) |
| Caracteristicas | PVC Coated |
| Material | Stainless Steel 316, PVC Coated |
| Color | Black |
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: CTC-0015-22-9/5-4
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricante: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Descripción: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0