Home Product Index Resistors Through Hole Resistors CF1JT200K
Stackpole Electronics Inc. CF1JT200K
Part Number
CF1JT200K
Description
RES 200K OHM 1W 5% AXIAL
Product Parameter
Part Number CF1JT200K
Part Status Active
Resistance (Ohms) 200k
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Carbon Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient 0/ -850ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Related Products
CF1-36*23*15
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FERRITE CORE 113 OHM SOLID 23MM
In Stock: 0
RFQ 0.82312/pcs
CF1-31*19*10
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FERRITE CORE 91 OHM SOLID 19MM
In Stock: 0
RFQ 0.82312/pcs
Description: FERRITE CORE 85 OHM SOLID 15.6MM
Description: FERRITE CORE 235 OHM SOLID 13MM
Description: FERRITE CORE 136 OHM SOLID
Description: FERRITE CORE 107 OHM SOLID 7.3MM
Description: FERRITE CORE 161 OHM SOLID 5.5MM
Description: FERRITE CORE 217 OHM SOLID 9.5MM
Description: FERRITE CORE 130 OHM SOLID 9MM
Description: FERRITE CORE 280 OHM SOLID