| Part Number | BAV45 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V |
| Current - Average Rectified (Io) | 50mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 10mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 600ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5pA @ 5V |
| Capacitance @ Vr, F | 1.3pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-18-2 |
| Supplier Device Package | TO-18 |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 125°C |
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 50V 50MA SOD-323
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 50V 50MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SCD-80
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SCD-80
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SCD-80
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SCD-80
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA TSLP-2
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SC-79
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SC-79
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: DIODE RF SW 35V 100MA SC-79
In Stock: 0