| Part Number | CW201212-R47J |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 470nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 250mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.72 Ohm |
| Q @ Freq | 33 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 375MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 250MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 15NH 600MA 80 MOHM SMD
In Stock: 2000
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 18NH 600MA 80 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 22NH 600MA 100 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 22NH 600MA 100 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
In Stock: 2000
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 2.2NH 600MA 60 MOHM
In Stock: 2000
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 2.7NH 600MA 80 MOHM
In Stock: 0