| Part Number | HMC441LC3BTR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 6GHz ~ 18GHz |
| P1dB | 20dBm |
| Gain | 17dB |
| Noise Figure | 4.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 90mA |
| Test Frequency | 6GHz ~ 18GHz |
| Package / Case | 12-VFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-CSMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PHASE FREQ DETECTOR 16-QSOP
In Stock: 7
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PHASE FREQ DETECTOR 16-QSOP
In Stock: 247
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PHASE FREQ DETECTOR 16-QSOP
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SYNTHESIZER INT-N 16QSOP
In Stock: 5000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 3X3QFN
In Stock: 783
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 3X3QFN
In Stock: 600
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 6-18GHZ 12SMD
In Stock: 500