| Part Number | HMC1190ALP6NETR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 48GHz |
| P1dB | 22dBm |
| Gain | 12dB |
| Noise Figure | 8dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 10V |
| Current - Supply | 150mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | - |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC 40-80GHZ DIE
In Stock: 26
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC MIXER 15-36GHZ DIE
In Stock: 4
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: X6 MULT FOR E-BAND PT-PT SAMP PA
In Stock: 4
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q DOWNCONVERTER 32SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: GAN DRIVER AMPLLIFIER
In Stock: 3
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: GAN DRIVER AMPLLIFIER
In Stock: 500