| Part Number | ADL5542ACPZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 20MHz ~ 6GHz |
| P1dB | 6.8dBm (4.8mW) |
| Gain | 11.2dB ~ 14.4dB |
| Noise Figure | 5.7dB ~ 6.3dB |
| RF Type | Cellular, CATV |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 93mA ~ 115mA |
| Test Frequency | 5.8GHz |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-WD (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR ADL5500
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 4WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5501
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR SC70-6
In Stock: 12000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5502
In Stock: 5
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RMS CF DET 0.45-6GHZ-8WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5504
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 108000