| Part Number | ADG936BCPZ-R |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency - Lower | DC |
| Frequency - Upper | 2GHz |
| Isolation @ Frequency | 36dB @ 1GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 0.9dB @ 1GHz |
| IIP3 | 32dBm (typ) |
| Topology | Reflective |
| Circuit | 2 x SPDT |
| P1dB | 16dBm (typ) P1dB |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 2.75 V |
| RF Type | General Purpose |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP-WQ (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8LFCSP
In Stock: 10000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW ONE HS SPST 1.6/2.7V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8MSOP
In Stock: 2834
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8MSOP
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: 1GHZ SPST SW. (50 OHM TERMINATIO
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: WIDEBAND SWITCH
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW ONE HS SPST 1.6/2.7V 8MSOP
In Stock: 0