lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | SWS15024/CO2 |
|---|---|
| Status da Parte | Obsolete |
| Tipo | Enclosed |
| Número de saídas | 1 |
| Voltagem - Entrada | 85 ~ 265 VAC |
| Tensão - Saída 1 | 24V |
| Tensão - Saída 2 | - |
| Voltagem - Saída 3 | - |
| Tensão - Saída 4 | - |
| Corrente - Saída (Máx.) | 6A |
| Poder (Watts) | 150W |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Isolamento de tensão | 3kV (3000V) |
| Eficiência | 82% |
| Temperatura de operação | -20°C ~ 74°C (With Derating) |
| Características | Adjustable Output, PFC, Universal Input |
| Tipo de montagem | Chassis Mount |
| Tamanho / Dimensão | 7.80" L x 3.90" W x 2.00" H (198.1mm x 99.1mm x 50.8mm) |
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 36V 1000W
Em estoque: 98
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 12V 1000W
Em estoque: 66
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 15V 1000W
Em estoque: 57
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 60V 1000W
Em estoque: 43
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Em estoque: 211
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 3.3V 1000W
Em estoque: 18
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 5V 1000W
Em estoque: 15
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Em estoque: 114