
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | PAQ65D485033 |
|---|---|
| Status da Parte | Active |
| Tipo | Isolated Module |
| Número de saídas | 2 |
| Voltagem - Entrada (Min) | 36V |
| Voltagem - Entrada (Máx.) | 76V |
| Tensão - Saída 1 | 5V |
| Tensão - Saída 2 | 3.3V |
| Voltagem - Saída 3 | - |
| Tensão - Saída 4 | - |
| Corrente - Saída (Máx.) | 13A, 16A |
| Poder (Watts) | 65W |
| Isolamento de tensão | 1.5kV (1500V) |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Características | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Temperatura de operação | -40°C ~ 85°C |
| Eficiência | 90% |
| Tipo de montagem | Through Hole |
| Pacote / Caso | 8-DIP Module, 1/4 Brick |
| Tamanho / Dimensão | 2.28" L x 1.45" W x 0.35" H (57.9mm x 36.8mm x 8.9mm) |
| Pacote de dispositivos de fornecedores | - |
| Características de controle | - |
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 2
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 2.5V 1.8V 38W
Em estoque: 2
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 3.3V 1.8V 50W
Em estoque: 0
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: DC/DC CONVERTER 3.3V 1.8V 50W
Em estoque: 0