
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | IBD12007A008V000R |
|---|---|
| Status da Parte | Active |
| Tipo | Non-Isolated PoL Module |
| Número de saídas | 1 |
| Voltagem - Entrada (Min) | 6V |
| Voltagem - Entrada (Máx.) | 14V |
| Tensão - Saída 1 | 0.8 ~ 5.5 V |
| Tensão - Saída 2 | - |
| Voltagem - Saída 3 | - |
| Tensão - Saída 4 | - |
| Corrente - Saída (Máx.) | 7A |
| Poder (Watts) | 35W |
| Isolamento de tensão | - |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Características | - |
| Temperatura de operação | -40°C ~ 105°C |
| Eficiência | 92% |
| Tipo de montagem | Through Hole |
| Pacote / Caso | 6-SIP Module |
| Tamanho / Dimensão | 1.00" L x 0.33" W x 0.50" H (25.4mm x 8.5mm x 12.7mm) |
| Pacote de dispositivos de fornecedores | - |
| Características de controle | - |
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: CONV DC-DC 12V 7A 35W 0.8-5V SIP
Em estoque: 310