
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | HK50A-12 |
|---|---|
| Status da Parte | Obsolete |
| Tipo | Enclosed |
| Número de saídas | 1 |
| Voltagem - Entrada | 85 ~ 132 VAC |
| Tensão - Saída 1 | 12V |
| Tensão - Saída 2 | - |
| Voltagem - Saída 3 | - |
| Tensão - Saída 4 | - |
| Corrente - Saída (Máx.) | 4.2A |
| Poder (Watts) | 50W |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Isolamento de tensão | 3kV (3000V) |
| Eficiência | 81% |
| Temperatura de operação | 0°C ~ 60°C (With Derating) |
| Características | Adjustable Output, DC Input Capable |
| Tipo de montagem | Chassis Mount |
| Tamanho / Dimensão | 4.69" L x 1.38" W x 2.83" H (119.1mm x 35.1mm x 71.9mm) |