
grayhill, inc. is a leading manufacturer of electronic components including, optical and mechanical encoders, rotary switches, joysticks, surface mount and thru-hole dip switches, rotary dip switches, toggle switches, standard & custom keypads, custom operator interface front panels, i/o modules, and mounting racks.
| Número da peça | 94HCB08 |
|---|---|
| Status da Parte | Obsolete |
| O circuito | Octal |
| Número de Posições | 8 |
| Classificação atual | 100mA |
| Classificação de tensão | 50VDC |
| Tipo de Atuador | Rotary with Shaft |
| Nível do atuador | Raised |
| Material de contato | Copper Alloy |
| Acabamento de contato | Gold |
| Altura acima da placa | 0.395" (10.02mm) |
| Tipo de montagem | Through Hole |
| Estilo de Término | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Lavável | Yes |
| Características | Sealed |
Fabricante: Grayhill Inc.
Descrição: SW ROTARY DIP OCTAL 100MA 50V
Em estoque: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descrição: SW ROTARY DIP OCTAL 100MA 50V
Em estoque: 1110
Fabricante: Grayhill Inc.
Descrição: SW ROTARY DIP OCTAL 100MA 50V
Em estoque: 0