| Part Number | SIP90 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | High Voltage - Non-Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Input (Max) | 6.7V |
| Voltage - Output 1 | 25 ~ 90 V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 1mA |
| Power (Watts) | 100mW |
| Voltage - Isolation | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 5-SIP Module |
| Size / Dimension | 1.15" L x 0.16" W x 0.55" H (29.2mm x 4.1mm x 14.0mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: Stewart Connector
Description: CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T
In Stock: 1808
Manufacturer: Stewart Connector
Description: CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T
In Stock: 0
Manufacturer: Stewart Connector
Description: CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T
In Stock: 0