| Part Number | IM2415SA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 135mA |
| Power (Watts) | 2W |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency | 85% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 9-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension | 1.02" L x 0.36" W x 0.49" H (26.0mm x 9.2mm x 12.5mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | Enable, Active Low |