| Part Number | DLE25PS24 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Constant Current, Voltage |
| Topology | AC DC Converter |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Voltage - Output | 16 ~ 24 V |
| Current - Output (Max) | 1.05A |
| Power (Watts) | 25W |
| Voltage - Isolation | 3.75kV (3750V) |
| Dimming | - |
| Features | OCP, OVP, SCP |
| Ratings | IP67 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Efficiency | 80% |
| Termination Style | Wire Leads |
| Size / Dimension | 3.68" L x 2.89" W x 1.29" H (93.5mm x 73.5mm x 33.0mm) |
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CV AC/DC 12V 1.25A
In Stock: 90
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 8-12V 1.25A
In Stock: 10
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CV AC/DC 24V 630MA
In Stock: 8
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 26-42V 350MA
In Stock: 40
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 24-30V 500MA
In Stock: 7
Manufacturer: XP Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 14-22V 700MA
In Stock: 2