| Part Number | S14100034 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 22µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 18A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.689" (17.50mm) |