| Part Number | 7488912455 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz), SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz, 5GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.875GHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2.2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 1dBi, -1.5dBi |
| Power - Max | 3W |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Applications | Bluetooth, GSM, WLAN |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: ANTENNA MULTILAYER SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: ANTENNA MULTILAYER 868-960MHZ
In Stock: 1000
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: TEST BOARD FOR 7488910092 ANT
In Stock: 0