| Part Number | 7488910092 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 900MHz |
| Frequency Range | 868MHz ~ 960MHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2.5 |
| Return Loss | - |
| Gain | -0.7dBi |
| Power - Max | 5W |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Applications | Bluetooth, GSM, WLAN |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: ANTENNA MULTILAYER SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: ANTENNA MULTILAYER 868-960MHZ
In Stock: 1000
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: TEST BOARD FOR 7488910092 ANT
In Stock: 0