| Part Number | 691709710303 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 3 |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 6A |
| Voltage | 300V |
| Wire Gauge | 14-30 AWG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wire Termination | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features | Board Guide |
| Color | Black |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 2POS 5MM BLACK
In Stock: 800
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 3POS 5MM BLACK
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 4POS 5MM BLACK
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 5POS 5MM BLACK
In Stock: 3200
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 6POS 5MM BLACK
In Stock: 200
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CONN TERM BLOCK 8POS 5MM BLACK
In Stock: 200