| Part Number | RWM063422R0JS09E1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 22 |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 8W |
| Composition | Wirewound |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 100 OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 22 OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 147
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 3.3KOHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 33K OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 180
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 4.7KOHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 47 OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 4.7 OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Sfernice
Description: RESISTOR 68 OHM 8W 5% WIREWOUND
In Stock: 52