Home Product Index Capacitors Ceramic Capacitors HR0022VT75191AV1
Vishay Beyschlag HR0022VT75191AV1
Part Number
HR0022VT75191AV1
Manufacturer
Vishay Beyschlag
Description
CAP CER 750PF 3.5KV Z5U NONSTND
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Ceramic Capacitors
Vishay Corporation
Vishay Corporation
In Stock 237 pcs
    54.23300/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberHR0022VT75191AV1
Part StatusActive
Capacitance750pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3500V (3.5kV)
Temperature CoefficientZ5U
Operating Temperature-55°C ~ 100°C