| Part Number | AT10077001 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 10MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ohm |
| Operating Mode | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | HC49/US |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.189" W (12.50mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.161" (4.10mm) |
Manufacturer: AVX Corporation
Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 1210
In Stock: 0