| Part Number | HM78-10100LFTR |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 10µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 1A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.80mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 1A 80 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 12UH 940MA 90 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 860MA 120 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 18UH 780MA 130 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 760MA 150 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 27UH 640MA 210 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 33UH 610MA 250 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 39UH 530MA 310 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 47UH 500MA 350 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 56UH 460MA 430 MOHM
In Stock: 0