| Part Number | HM76-20331JLFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 330µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 300mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 2A 70 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 600MA 580 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1MH 50MA 6 OHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 1.5A 90 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 500MA 890 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 1.3A 150 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220UH 400MA 1.3 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 33UH 1.1A 210 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 330UH 300MA 2 OHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 47UH 800MA 310 MOHM
In Stock: 0