| Part Number | HM73-101R5LFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 1.5µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 6.5A |
| Current - Saturation | 11A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 8.3 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.285" L x 0.265" W (7.23mm x 6.73mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1UH 8.5A 7 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1UH 6A 8.8 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.3 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 2UH 8A 8.3 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 6UH 4.8A 30 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 6.4UH 3.5A 30 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100NH 22A 1.65 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100NH 22A 1.4 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220NH 17A 2.1 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220NH 17A 2.1 MOHM SMD
In Stock: 0