| Part Number | HM66-60220LFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 22µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 1.2A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 128 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 10kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 1.7A 65 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD
In Stock: 3000
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 18UH 1.32A 95 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 1.2A 128 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 27UH 1.05A 142 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 33UH 970MA 165 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 39UH 860MA 210 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 3UH 3A 24 MOHM SMD
In Stock: 0