| Part Number | HM66-30220LFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 22µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 700mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 235 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 1A 128.3 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 290MA 1.02 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 12UH 840MA 131.6 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 120UH 270MA 1.27 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 760MA 149 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 240MA 1.35 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 18UH 720MA 166 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 180UH 220MA 1.54 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.2UH 2.56A 23.6 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.8UH 2.2A 27.5 MOHM
In Stock: 0