| Part Number | HM61-20220LFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 22µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 1.8A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 110 mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 15MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.250" W (8.51mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.224" (5.70mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 2.7A 65 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 840MA 450 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1MH 270MA 4.3 OHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 12UH 2.5A 70 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 120UH 770MA 500 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.2MH 250MA 5.6 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 2.2A 90 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 690MA 650 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.5MH 220MA 6.5 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 18UH 2A 100 MOHM SMD
In Stock: 0