| Part Number | HM55-21R95LF |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 950nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 22.5A |
| Current - Saturation | 33A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.28 mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.433" W (10.50mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 400NH 20A 1 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 400NH 15A 1.75 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.38UH 15A 2.26 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 430NH 18A 0.77 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 950NH 22.5A 1.28 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 790NH 27A 1.2 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 280NH 30A 0.72 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 500NH 40A 0.9 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.4UH 35A 0.98 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 3UH 21A 2.6 MOHM TH
In Stock: 0