| Part Number | TXS4555RUTR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Circuits | 1 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.65V ~ 3.3V |
| Voltage - VCCB | 2.3V ~ 5.5V |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Data Rate | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | SIM Card Interface |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-UFQFN |
| Supplier Device Package | 12-UQFN (1.7x2) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC V-LEVEL XLATR SIM CARD 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC V-LEVEL XLATR SIM CARD 12UQFN
In Stock: 9000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MODULE FOR TXS4558
In Stock: 62
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC V-LEVEL XLATR SIM CARD 20WQFN
In Stock: 6000