| Part Number | TIR1000IPWR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Infrared Encoder/Decoder |
| Applications | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO
In Stock: 560
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP
In Stock: 246
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP
In Stock: 9900
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO
In Stock: 10000