Texas Instruments SN75ALS174ADW
Part Number
SN75ALS174ADW
Description
IC QUAD DIFF LINE DRVR 20-SOIC
Texas Instruments
In Stock 932 pcs
    1.03500/pcs
  • 10 pcs
    1.08660/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberSN75ALS174ADW
Part StatusActive
TypeDriver
ProtocolRS422, RS485
Number of Drivers/Receivers4/0
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)