| Part Number | LM95233EB/NOPB |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Sensor Type | Temperature |
| Sensing Range | -40°C ~ 140°C |
| Interface | SMBus (2-Wire/I²C) |
| Sensitivity | ±1°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Embedded | No |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | LM95233 |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 4500
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 3000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVALUATION FOR LM95213
In Stock: 0