| Part Number | LM95213CISDX |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Sensor Type | Digital, Local/Remote |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature - Remote | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | SMBus |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Resolution | 10 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C |
| Test Condition | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 14-WSON (4x4) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMP SENSORPATH 8VSSOP
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMP SENSORPATH 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMP SENSORPATH 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVALUATION LM95010
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5
In Stock: 22000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5
In Stock: 9000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5
In Stock: 2104
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVALUATION LM95071
In Stock: 0