| Part Number | CDC857-2DGG |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | PLL Clock Driver |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | LVTTL, SSTL-2 |
| Output | SSTL-2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 167MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 2.7 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 2.5V PLL CLK-DRVR 48-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 2.5V PLL CLK-DRVR 48-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 2.5V PLL CLK-DRVR 48-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 3.3V PLL CLK-DRVR 48-TSSOP
In Stock: 0