| Part Number | CDC204DWG4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Buffer/Driver |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 6:6 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Input | CMOS |
| Output | CMOS |
| Frequency - Max | 80MHz |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 25°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 6-BIT INVERT/CLK-DRVR 20-SOIC
In Stock: 5450
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC 6-BIT INVERT/CLK-DRVR 20-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 6:6 80MHZ 20SOIC
In Stock: 4775
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 6:6 80MHZ 20SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 1:4 60MHZ 20SOIC
In Stock: 2200