Home Product Index Cables, Wires - Management Heat Shrink Wrap QSW-60-400
TE Connectivity Raychem Cable Protection QSW-60-400
Part Number
QSW-60-400
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
QUICK SHRINK WRAP 60MMX400MM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Heat Shrink Wrap
TE Connectivity
TE Connectivity
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberQSW-60-400
Part StatusObsolete
Length15.75" (400mm)
Thickness0.025" (0.64mm)
Width2.362" (60.0mm)