| Part Number | HPP809A033 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Humidity, Temperature |
| Humidity Range | 1 ~ 99% RH |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 2.48V @ 55%RH |
| Accuracy | ±3% RH |
| Response Time | 5s |
| Sensitivity | 26mV/%RH |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Mounting Type | User Defined |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMIDITY 10V CAPAC MOD
In Stock: 5456
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMIDITY 5V ANALOG 3% MOD
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMIDITY 5V ANALOG 2% MOD
In Stock: 91
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENS HUMID/TEMP 5V ANALOG 2% MOD
In Stock: 1162
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMID/TEMP 5V FRQ 3% MOD
In Stock: 403
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENS HUMID/TEMP 5V ANALOG 2% MOD
In Stock: 1771
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMID/TEMP 5V ANLG 3% MOD
In Stock: 119
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD
In Stock: 2800
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 3% SMD
In Stock: 5000