| Part Number | GA200-005WD |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 0.18 PSI (1.25 kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.25 V ~ 4 V |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Size | Male - 0.13" (3.23mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PCB |
| Maximum Pressure | 10 PSI (68.95 kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Supplier Device Package | - |
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR TRANSDUCER 0.250-4.5V PCB
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 3SIP
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 3SIP
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE 15" H2O 3SIP
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: IGBT STD 600V 100A SOT227
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: IGBT UFAST 600V 100A SOT227
In Stock: 0
Manufacturer: GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1.2KV 20A
In Stock: 0
Manufacturer: GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1200V 45A
In Stock: 263
Manufacturer: GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1200V 45A TO247
In Stock: 0
Manufacturer: GeneSiC Semiconductor
Description: SIC CO-PACK SJT/RECT 20A 1.2KV
In Stock: 90