| Part Number | CS6003-000 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Tubing, Flexible |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Length | - |
| Inner Diameter - Supplied | 0.543" (13.74mm) |
| Inner Diameter - Recovered | 0.272" (6.91mm) |
| Recovered Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Material | Polyolefin (PO), Irradiated |
| Features | Abrasion and Cut Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Shrink Temperature | 95°C |
Manufacturer: IXYS
Description: THYRISTOR PHASE 1600V ISOPLUS247
In Stock: 196
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: 55A CABLE/DUAL 10/ SM
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK TUBING BK
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: COAX CABLE-DATA BUS
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CPGI-WC-PG-2-PORT-BULK
In Stock: 5294
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CPGI-WC-PG-6-PORT-BULK
In Stock: 1489