| Part Number | CS4901-000 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Tool Type | Discrete Heater, Bench Top |
| Accessory Type | - |
| Temperature Range | - |
| Voltage | 208 ~ 240V |
| Current | 10A |
| Power - Rated | 500W |
| Includes | Discrete Heater |
| For Use With/Related Products | Heat Shrink Tubing up to 1" Dia, 5" Length |
| Compatible Tools | - |
| Features | Closed Loop Time and Temperature Control, Over-Temperature Shut-Off Switch |
| Approval Marks | - |
| Approved Countries | - |
| Nozzle Opening | - |
| Air Flow | - |
| Color | Gray |
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: BENELI-81-ALL-ELECTR
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC DECODER AUD MULTI STD 44PLCC
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC DECODER AUD MULTI STD 44-PLCC
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC MLTSTNDRD 32-BIT DCDR & PRGRM
In Stock: 0