| Part Number | 696375-1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Pin Diameter | Circular - 0.070" (1.78mm) Dia |
| Length - Pin | 0.390" (9.91mm) |
| Length - Overall | 0.695" (17.65mm) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Insulation Diameter | - |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Features | Brazed Seam |
| Color | 1 Red, 2 Green |
Manufacturer: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: 696-8006-22
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: 696-8007-22
In Stock: 0